Kam v okolí

Obec Archlebov leží 12 km západně od Kyjova, v severozápadní části vinařské podoblasti Slovácko. Tato oblast je známá především díky vynikajícím vínům, které se zde vyrábí. Typickými odrůdami jsou Ryzlink rýnský, rulandské bílé či rulandské šedé, z červených vín pak Frankovka a Zweigeltrebe.

Kromě výborného vína nabízí okolí penzionu skvělé podmínky pro relaxaci, turistiku, cykloturistiku, a houbaření. Archlebov je ideálním výchozím bodem pro výlety do všech koutů jižní Moravy. Navštívit můžete okolní zámky (Milotice, Bučovice, Slavkov u Brna), přírodní rezervace (oblast Ždánického lesa, Chřibů, Bílých Karpaty, Pálavy) a řadu dalších zajímavých míst (Baťův kanál, místa spojená s Bitvou tří císařů, Strážnický skanzen aj.). Kyjovský region je také typický konáním celé řady folklorních akcí a přehlídek lidových souborů. Na své si zde přijdou i milovníci cykloturistiky, kteří si Jižní Moravu oblíbili díky husté síti cyklostezek. Archlebov je napojen na severní část Kyjovské vinařské stezky, která bude svým profilem vyhovovat především zkušeným a zdatným cyklistům.

Další rady a tipy na výlety Vám rádi poskytneme!

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Penzion Chaloupka


Penzion Chaloupka - Ing. Petr Chaloupka | 696 33 Archlebov 154 | tel.: +420 602 202 190 | e-mail: chaloupka@penzion-chaloupka.cz

Copyright © 2013 - 2021 Penzion Chaloupka – Ing. Petr Chaloupka | Webdesign © 2013 - 2021 StastnyWeb